Trečiųjų klasių projektas

Gegužės 18 – 22 d. 3 – ųjų klasių mokiniai nuotoliniu būdu vykdė mokyklinį projektą  ,,Pasaulis – įdomi knyga, tik … reikia išmokti ją skaityti‘‘ veiklas.  
Projektinės savaitės metu mokiniai domėjosi vaikų rašytojo, poeto T. Dirgėlos kūryba, jos savitumu. Mokėsi suprasti, kaip kuria rašytojas, sugalvojo klausimus ir gavo šmaikščius  Tomo Dirgėlos atsakymus.
Mokiniai dalyvavo „Vaikų Žemės“ organizuojamoje virtualioje kūrybinių skaitymų edukacinėje programoje  „Lietuvių autorių poezija apie miestus“. Edukacijos metu aktorė Sigita Pikturnaitė skaitė žymių lietuvių autorių: V. Palčinskaitės, J. Erlicko, S. Gedos eilėraščius, kuriuos gyvai iliustravo dailininkė Greta Alice. Mokiniai sužinojo įdomių faktų ir istorijų apie miestus ir patys sukūrė savo miestus. Mokiniams patiko kurti mįsles apie knygas bei savo svajonių knygos viršelį.
Projektinę savaitę trečiokai užbaigė kurdami skaitomos knygos scenografijas. Saviti ir kūrybiški sumanymai pradžiugino klasių bendruomenes. Apibendrindami projektinės savaitės veiklas mokiniai padarė išvadą, kad skaitymas savo susikurtoje aplinkoje pasidaro daug malonesnis ir patrauklesnis.
PROJEKTO VEIKLOS

Projektinė ketvirtokų savaitė

Spalio 7 – 11 d. 4-ųjų klasių mokiniai vykdė įvairias mokyklinio projekto  ,,Pasaulis – įdomi knyga, tik … reikia išmokti ją skaityti‘‘ veiklas.
 Projektinės savaitės metu mokiniai domėjosi  skirtingų žanrų knygomis, skaitymo nauda, atliko teksto suvokimo bei  kūrybines užduotis, aprašė knygų veikėjus,  susitiko su rašytoju V. Šidlausku. Susitikimo metu mokiniai kūrė savo istorijas, pažino autoriaus knygų personažus, dainavo apie juos dainas. 4 a, b, c, e klasės lankėsi  A. Mickevičiaus bibliotekoje ir dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Knygų lobis‘‘.
Projektinę savaitę ketvirtokai užbaigė pristatydami savo kūrybinius darbus.  4 a ir 4 e klasės bendruomenės  mokyklos bibliotekai  padovanojo V. Šidlausko knygas „Ulfas ir povandeninis miestas‘‘, „Slaptoji Kornelijaus Van Drebelio misija‘‘.
Skaitykite toliau

Rašytojo mintys po susitikimo

Spalio 10 d., ketvirtadienį, mokykloje antrą kartą apsilankė vaikų rašytojas Virgis Šidlauskas. Po susitikimo 4 b, 4 c, 4 d klasėse rašytojas pasidalino mintimis.
Ir antrą kartą Vilniaus ,,Vyturio“ pradinėje mokykloje buvau sutiktas taip pat šiltai ir draugiškai. 
Seniai neturėjau tokio klausimų cunamio.  Rimtų, linksmų, juokingų ir verčiančių susimąstyti. Pvz., kas lengviau – skaityti ar rašyti, ką daryti, kai nesirašo, ar užkandžiauju tą darydamas ir ar Ulfo bei Kornelijaus dar laukia nauji nuotykiai.  Jau buvau pamiršęs kaip smagu kalbėtis su vaikais apie visokiausius dalykus ir vien klausimams tikriausiai nepakaktų pamokos laiko. 
Buvo labai smagu išgirsti, kad dalis jau perskaitė mano knygas ir gyvai galėjo dalyvauti pokalbyje. O vienoje klasėje susitikau su gyvais Ulfu, Kornelijumi ir Ugnikalniuku! Negana to, susitikimo pabaigoje jie Queen dainos „We will rock you“ ritmu palinkėjo dar daugiau fantazijos ir nuostabių minčių! O ir pačioje klasėje bei koridoriuje visai kaip knygoje buvo pridelnuota išdaigininko Ulfo. 
Grįžau su kalnu energijos ir gal net šiek tiek kojomis nesiekdamas žemės.  Taip gera būna po tokių įsimenančių susitikimų.

Susitikimas su rašytoju Virgiu Šidlausku

Spalio 8 d., antradienį, 4 a ir 4 e klasėse lankėsi rašytojas Virgis Šidlauskas.
Rašytojo mintys po susitikimo mūsų mokykloje:
Būna kartais, kad lieki be žodžių. Nes nėra tokių, kuriais galėtum tinkamai išreikšti savijautą. Vilniaus „Vyturio“ pradinė mokykla šiandien sutiko taip neįtikėtinai nuostabiai, kad likau tikrąja to žodžio prasme be žado. Vaikai ne tik mokėjo „Kengūrpotamčiasnapio“ žodžius ir traukė kartu, nes dainuoja šią dainą ryte ir atsisveikindami vakare, bet ir pačios aplankytos klasės buvo nuo grindų iki lubų išpuoštos Ulfu ir kitais personažais iš jo pasaulio. Gal todėl mano akys iš nuostabos ir susižavėjimo buvo lėkščių didumo.  Nesijaudinkit, dabar jau viskas tvarkoj. Mokytojos su savo klasėmis visą šią savaitę skaito Ulfą. Be to, sugalvojo aibes fantastiškų užduočių, piešė knygoje besislepiančius egzotiškus gyvūnus, nematytus kraštus ir veikėjus. Dievulėliau, norėčiau vis dar būti vaiku ir lankyti tokią mokyklą, kur tiek daug dėmesio skiriama knygoms ir kur taip su meile žiūrima į savo darbą!  Fantastika!“
Skaitykite toliau

Mokyklinio projekto veiklos

Gegužės 13 – 17 d. antrųjų klasių mokiniai vykdė įvairias mokyklinio projekto „Spalvotas pasaulis“ veiklas.
Mokykloje mokiniai susitiko su ornitologu Gediminu Petkumi. Susitikimo metu  sužinojo daug įdomybių apie artimiausios aplinkos paukščius, stebėjo juos mokyklos teritorijoje, klausė jų čiulbėjimo ir mokėsi skirti konkrečių paukščių balsus iš gausaus paukščių choro. Grįžę į klases mokiniai kūrė plakatus apie paukščius, juos pristatė klasės draugams. 
Antrokai lankėsi Nacionaliniame valstybės saugomų teritorijų lankytojų centre ir sužinojo, kokios Lietuvos teritorijos yra saugomos ir kodėl. Mokiniai sužinojo apie  nacionalinius ir regioninius parkus, saugomas paukščių rūšis, kraštovaizdžio ypatumus.  Klausėsi įdomaus gido pasakojimo, galėjo paliesti eksponatus, klausytis įrašų bei užduoti rūpimus klausimus.
Mokiniai lankėsi Neries regioninio parko  lankytojų centre, kuris įsikūręs Dūkštose. Parko žygių vedlys Saulius Pupininkas pristatė informacinio centro ekspoziciją, supažindino su Lietuvos miškų radiniais, papasakojo apie Karmazinų pažintinį taką ir,  sužadinęs vaikų smalsumą,  leidosi su jais  į 3 km žygį. Mokiniai pamatė skirtingą kraštovaizdį, mokėsi orientuotis miškingoje vietovėje, aplankė pilkapius, susipažino su miškingu slėniu, grožėjosi tekančia Nerimi, klausėsi paukščių čiulbėjimo, stebėjo jų peryklas, apžiūrėjo šikšnosparnio inkilą, pamatė  vandens paukščius, įdėmiai apžiūrinėjo  pastebėtus  įvairius vabzdžius.
Projektinę savaitę antrokai baigė veiklų pristatymu savo tėveliams. Tėvai ne tik žiūrėjo, bet ir patys aktyviai dalyvavo siūlomose veiklose. 
Ši projektinė savaitė labai patiko mokiniams! Vaikai suprato, kiek daug galime išmokti kitoje edukacinėje erdvėje – gamtoje!

 

Spalvota knygos istorija

Kovo 18 – 22 d. vyko trečiųjų klasių projektinė savaitė „Spalvota knygos istorija“
Mokiniai susitiko su dailininku G. Jociumi. Susitikimo metu sužinojo, kaip gimsta knygų iliustracijos. Remdamiesi dailininko patarimais, patys piešė pasirinktą veikėją.
Edukacijoje „Medinis knygos skirtukas“ išgirdo knygos skirtuko atsiradimo istoriją ir patys dekoravo medinį knygos skirtuką.
Edukacijoje „Knygrišybos menas“  trečiokai susirišo savo sukurtas knygas. Šiose rankų darbo knygelėse sugulė projektinės savaitės kūrybinės ir netradicinių veiklų užduotys, bei mokinių įspūdžiai.

 

 

Pirmųjų klasių mokyklinis projektas

Pirmųjų klasių mokiniai vykdė mokyklinį projektą „Pažink pasaulį kitaip“. Projektinės savaitės metu pirmokai domėjosi, ar pasakos padeda geriau suprasti pasaulį. Mokiniai klausė, skaitė, vaidino įvairias lietuvių liaudies pasakas, aptarė jas grupėse pagal duotus kriterijus. Ieškojo  pasakose pateiktos dalykinės  informacijos, įgijo naujų žinių ir jas taikė realiose situacijose.  Kiekvienas vaikas dalyvavo įvairiose kūrybinėse veiklose. Visos pirmosios klasės lankėsi A. Mickevičiaus bibliotekoje ir dalyvavo edukacinėje programoje „Prisijaukink pasaką”Apsilankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje ir suvaidino pasaką  „Jaučio trobelė“. Parengė muzikinį spektaklį pagal pasaką „Vištytė ir gaidelis” ir parodė pirmų klasių tėvų bendruomenei. O 1 d klasės mokiniams pamoką vedė mokinio mama. Šios klasės mokiniai, dalyvaudami bendroje veikloje, džiaugėsi inscenizuota S.Nėries „Senelės pasaka“.

Antrųjų klasių mokyklinio projekto veiklos

Lapkričio 13 – 17 d. antrųjų klasių mokiniai vykdė mokyklinio projekto „Pažink pasaulį kitaip" veiklas. Jų metu  susipažino su pagrindiniais žmogaus pojūčiais, eksperimentuodami išsiaiškino pojūčių reikšmę žmogui. Visos antros klasės – 2a, 2b, 2c, 2d, 2e – svečiavosi aklųjų bibliotekoje, gamino atvirukus neregiui draugui, mokėsi rašyti Brailio raštu.
2 e kl. mokiniai apsilankė Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre. Dalyvavo edukacinėje veikloje, kurią organizavo ir vedė gestų kalbos specialistai.
2 d klasės mokiniams buvo organizuota pamoka apie žmogaus jusles, kurią vedė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus patarėja Rūta Bubulienė.

Trečiųjų klasių mokyklinio projekto veiklos

Spalio mėnesio ketvirtą savaitę mokyklos projektą „Pažink pasaulį kitaip“ vykdė trečiųjų  klasių mokiniai. Jie aiškinosi, kur ir kaip keliauja vanduo, kaip vyksta vandens apytakos ratas. Savo klasėse – laikinose laboratorijose atliko eksperimentus su vandeniu, mokėsi suformuluoti išvadas.Vieną dieną paskyrė kelionei prie natūralių vandens telkinių: Neries ir Čekonės upių, Orchidėjų pelkės, Šilėnų šaltinio ir atliko vandens drumstumo bei nitratų kiekio nustatymo vandenyje tyrimus. Daug džiaugsmo vaikams suteikė kūrybinis darbas – „Tapyba ant vandens”.