Mokyklinio projekto veiklos

Gegužės 13 – 17 d. antrųjų klasių mokiniai vykdė įvairias mokyklinio projekto „Spalvotas pasaulis“ veiklas.
Mokykloje mokiniai susitiko su ornitologu Gediminu Petkumi. Susitikimo metu  sužinojo daug įdomybių apie artimiausios aplinkos paukščius, stebėjo juos mokyklos teritorijoje, klausė jų čiulbėjimo ir mokėsi skirti konkrečių paukščių balsus iš gausaus paukščių choro. Grįžę į klases mokiniai kūrė plakatus apie paukščius, juos pristatė klasės draugams.
Antrokai lankėsi Nacionaliniame valstybės saugomų teritorijų lankytojų centre ir sužinojo, kokios Lietuvos teritorijos yra saugomos ir kodėl. Mokiniai sužinojo apie  nacionalinius ir regioninius parkus, saugomas paukščių rūšis, kraštovaizdžio ypatumus.  Klausėsi įdomaus gido pasakojimo, galėjo paliesti eksponatus, klausytis įrašų bei užduoti rūpimus klausimus.
Mokiniai lankėsi Neries regioninio parko  lankytojų centre, kuris įsikūręs Dūkštose. Parko žygių vedlys Saulius Pupininkas pristatė informacinio centro ekspoziciją, supažindino su Lietuvos miškų radiniais, papasakojo apie Karmazinų pažintinį taką ir,  sužadinęs vaikų smalsumą,  leidosi su jais  į 3 km žygį. Mokiniai pamatė skirtingą kraštovaizdį, mokėsi orientuotis miškingoje vietovėje, aplankė pilkapius, susipažino su miškingu slėniu, grožėjosi tekančia Nerimi, klausėsi paukščių čiulbėjimo, stebėjo jų peryklas, apžiūrėjo šikšnosparnio inkilą, pamatė  vandens paukščius, įdėmiai apžiūrinėjo  pastebėtus  įvairius vabzdžius.
Projektinę savaitę antrokai baigė veiklų pristatymu savo tėveliams. Tėvai ne tik žiūrėjo, bet ir patys aktyviai dalyvavo siūlomose veiklose.
Ši projektinė savaitė labai patiko mokiniams! Vaikai suprato, kiek daug galime išmokti kitoje edukacinėje erdvėje – gamtoje!