Skaitymo čempionatas

Kai skaitome, mūsų mintys auginasi sparnus.
Kai rašome, mūsų pirštai dainuoja. (Margarita Engle)
Su tokiu pat jausmu pasitikome žinią, kad mokyklų „Skaitymo čempionate“,
laimėjome pirmąją vietą.
Visiems mažiesiems mūsų mokyklos skaitytojams, jų tėveliams, mokytojams
pagarbiai ir nuoširdžiai dėkojame už dalyvavimą. Bendruomenės vienybė
atnešė mums skaitančios mokyklos vardą. AČIŪ.
Esame laimingi, žinodami, kad auga skaitanti karta. Tikime, kad ši maža pergalė įkvėps dar didesniems ir prasmingiems darbams. Dėkojame organizatoriams, kurių dėka kartu su visa bendruomene džiaugėmės knyga ir mokėmės apie ją kalbėti ir rašyti.
Mokyklos bibliotekininkė Lina

Pirmokų projektinės veiklos

Gegužės paskutiniąją savaitę pirmųjų klasių mokiniai vykdė mokyklinį projektą „Aš saugus, nes žinau…“. Mokiniai susipažino su nariuotakojų gyvenimo būdo ypatumais bei jų svarba gamtai ir žmogui. Tyrinėdami, stebėdami, dirbdami grupėse, dalyvaudami edukacinėse veiklose („Nariuotakojai mokykloje“ ir „Įdomiausi pasaulio vabzdžiai“), atsakė į probleminį klausimą „Ar priešas gali tapti draugu?“.  
Mokyklinio projekto apibendrinimas įvyko Neries regioniniame parke, dalyvaujant gamtos pamokoje su gidu. Pirmokų mokytojos  mokyklos bendruomenei paruošė vabzdžių parodą su interaktyviais QR kodais, todėl visi mokyklos mokiniai ir mokytojai galėjo stebėti vabzdžių pasaulį.  Skaitykite toliau

Trečiokų projektinės veiklos

Birželio 2 – 9 dienomis trečiųjų klasių mokiniai vykdė savaitinį projektą „Aš saugus, nes žinau…“. Trečiokai ieškojo atsakymų į probleminį klausimą – kodėl svarbu pažinti vaistinius ir nuodingus augalus? Mokiniai išsiaiškino, kokie augalai vadinami vaistiniais ir kodėl? Sužinojo, kada ir kaip renkami, džiovinami vaistiniai augalai ir kaip jie vartojami. Su mokytojų pagalba mokėsi atpažinti nuodingus augalus, sužinojo apie jų keliamą  pavojų. Kiekvienas mokinys surinko informacijos apie pasirinktą vaistinį augalą ir pristatė klasės draugams. Mokiniai, dirbdami grupėse, sėjo ir augino pipirines, sprendė kryžiažodžius, pasigamino skirtukų knygai, pasiruošė skanių užkandžių bei arbatos iš vaistinių augalų.  Projektinę savaitę trečiokai baigė džiovintų vaistažolių paroda mokyklos koridoriuje.
Skaitykite toliau

Antrokų projektinės veiklos

Birželio pirmąją savaitę antrųjų klasių mokiniai vykdė savaitinį projektą „Aš saugus, nes žinau…“. Antraklasiai domėjosi skautų organizacijos veikla, mokėsi rišti įvairius mazgus, sukrauti laužą įvairiais būdais, suteikti pirmąją pagalbą, atpažinti naudingus ir nuodingus augalus bei grybus. Mokiniai, dirbdami grupėse, parengė informacinius plakatus. Antrokai sužinojo, kaip orientuotis aplinkoje pagal gamtos ženklus, išmoko susikrauti kuprinę žygiui, pasiruošti užkandžių ir turiningai bei saugiai pramogauti gamtoje. 
Skaitykite toliau

4 – ųjų klasių projektinės veiklos

Gegužės 18 – 26 d. ketvirtokai vykdė projektą ,,Ar galiu susidraugauti su vėju?‘‘. Mokiniai tyrinėjo gamtos reiškinį – vėją, mokėsi nustatyti jo kryptis, aiškinosi priežastis, kaip šis gamtos reiškinys atsiranda, orų kalendoriuje fiksavo orus, aptarė vėjo galimą naudą ir žalą, sužinojo apie vėjo jėgainių svarbą šių dienų žmogaus gyvenime.
Dėl COVID-19 nuvykti į muziejų, dalyvauti susitikimuose mokiniai negalėjo, bet turėjo galimybę dalyvauti virtualiose edukacinėse programose. Ketvirtokus sudomino rašytojos, dailininkės Kotrynos Zylės vaizdo pamoka. Programa  ,,Vėjų uostas“ padėjo vaikams suprasti, kas yra vėtrungės, kuo ypatingi jų simboliai, spalvos bei kodėl jas naudoja žvejai. Virtualioje ekskursijoje ,,Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“, projekto dalyviai sužinojo, kad elektra turi įdomią ir paslaptingą istoriją. Daug įspūdžių paliko susitikimas su sinoptike bei meteorologe Izolda Marcinoniene.
Projektinę savaitę ketvirtokai užbaigė grupinių darbų pristatymais, kūrybinių darbų parodėlėmis klasėse, rūbinėlėse. Vėtrungių ekspozicija puošia mokyklos koridorių erdvės.
Ketvirtokai suprato, kad vėjas gali būti ir draugas, ir priešas, bet žmogus, turintis žinių, gali vėją įdarbinti ir taip padėti saugoti mūsų planetą. Skaitykite toliau

Trečiųjų klasių projektas

Gegužės 18 – 22 d. 3 – ųjų klasių mokiniai nuotoliniu būdu vykdė mokyklinį projektą  ,,Pasaulis – įdomi knyga, tik … reikia išmokti ją skaityti‘‘ veiklas.  
Projektinės savaitės metu mokiniai domėjosi vaikų rašytojo, poeto T. Dirgėlos kūryba, jos savitumu. Mokėsi suprasti, kaip kuria rašytojas, sugalvojo klausimus ir gavo šmaikščius  Tomo Dirgėlos atsakymus.
Mokiniai dalyvavo „Vaikų Žemės“ organizuojamoje virtualioje kūrybinių skaitymų edukacinėje programoje  „Lietuvių autorių poezija apie miestus“. Edukacijos metu aktorė Sigita Pikturnaitė skaitė žymių lietuvių autorių: V. Palčinskaitės, J. Erlicko, S. Gedos eilėraščius, kuriuos gyvai iliustravo dailininkė Greta Alice. Mokiniai sužinojo įdomių faktų ir istorijų apie miestus ir patys sukūrė savo miestus. Mokiniams patiko kurti mįsles apie knygas bei savo svajonių knygos viršelį.
Projektinę savaitę trečiokai užbaigė kurdami skaitomos knygos scenografijas. Saviti ir kūrybiški sumanymai pradžiugino klasių bendruomenes. Apibendrindami projektinės savaitės veiklas mokiniai padarė išvadą, kad skaitymas savo susikurtoje aplinkoje pasidaro daug malonesnis ir patrauklesnis.
PROJEKTO VEIKLOS

Projektinė ketvirtokų savaitė

Spalio 7 – 11 d. 4-ųjų klasių mokiniai vykdė įvairias mokyklinio projekto  ,,Pasaulis – įdomi knyga, tik … reikia išmokti ją skaityti‘‘ veiklas.
 Projektinės savaitės metu mokiniai domėjosi  skirtingų žanrų knygomis, skaitymo nauda, atliko teksto suvokimo bei  kūrybines užduotis, aprašė knygų veikėjus,  susitiko su rašytoju V. Šidlausku. Susitikimo metu mokiniai kūrė savo istorijas, pažino autoriaus knygų personažus, dainavo apie juos dainas. 4 a, b, c, e klasės lankėsi  A. Mickevičiaus bibliotekoje ir dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Knygų lobis‘‘.
Projektinę savaitę ketvirtokai užbaigė pristatydami savo kūrybinius darbus.  4 a ir 4 e klasės bendruomenės  mokyklos bibliotekai  padovanojo V. Šidlausko knygas „Ulfas ir povandeninis miestas‘‘, „Slaptoji Kornelijaus Van Drebelio misija‘‘.
Skaitykite toliau

Rašytojo mintys po susitikimo

Spalio 10 d., ketvirtadienį, mokykloje antrą kartą apsilankė vaikų rašytojas Virgis Šidlauskas. Po susitikimo 4 b, 4 c, 4 d klasėse rašytojas pasidalino mintimis.
Ir antrą kartą Vilniaus ,,Vyturio“ pradinėje mokykloje buvau sutiktas taip pat šiltai ir draugiškai. 
Seniai neturėjau tokio klausimų cunamio.  Rimtų, linksmų, juokingų ir verčiančių susimąstyti. Pvz., kas lengviau – skaityti ar rašyti, ką daryti, kai nesirašo, ar užkandžiauju tą darydamas ir ar Ulfo bei Kornelijaus dar laukia nauji nuotykiai.  Jau buvau pamiršęs kaip smagu kalbėtis su vaikais apie visokiausius dalykus ir vien klausimams tikriausiai nepakaktų pamokos laiko. 
Buvo labai smagu išgirsti, kad dalis jau perskaitė mano knygas ir gyvai galėjo dalyvauti pokalbyje. O vienoje klasėje susitikau su gyvais Ulfu, Kornelijumi ir Ugnikalniuku! Negana to, susitikimo pabaigoje jie Queen dainos „We will rock you“ ritmu palinkėjo dar daugiau fantazijos ir nuostabių minčių! O ir pačioje klasėje bei koridoriuje visai kaip knygoje buvo pridelnuota išdaigininko Ulfo. 
Grįžau su kalnu energijos ir gal net šiek tiek kojomis nesiekdamas žemės.  Taip gera būna po tokių įsimenančių susitikimų.

Susitikimas su rašytoju Virgiu Šidlausku

Spalio 8 d., antradienį, 4 a ir 4 e klasėse lankėsi rašytojas Virgis Šidlauskas.
Rašytojo mintys po susitikimo mūsų mokykloje:
Būna kartais, kad lieki be žodžių. Nes nėra tokių, kuriais galėtum tinkamai išreikšti savijautą. Vilniaus „Vyturio“ pradinė mokykla šiandien sutiko taip neįtikėtinai nuostabiai, kad likau tikrąja to žodžio prasme be žado. Vaikai ne tik mokėjo „Kengūrpotamčiasnapio“ žodžius ir traukė kartu, nes dainuoja šią dainą ryte ir atsisveikindami vakare, bet ir pačios aplankytos klasės buvo nuo grindų iki lubų išpuoštos Ulfu ir kitais personažais iš jo pasaulio. Gal todėl mano akys iš nuostabos ir susižavėjimo buvo lėkščių didumo.  Nesijaudinkit, dabar jau viskas tvarkoj. Mokytojos su savo klasėmis visą šią savaitę skaito Ulfą. Be to, sugalvojo aibes fantastiškų užduočių, piešė knygoje besislepiančius egzotiškus gyvūnus, nematytus kraštus ir veikėjus. Dievulėliau, norėčiau vis dar būti vaiku ir lankyti tokią mokyklą, kur tiek daug dėmesio skiriama knygoms ir kur taip su meile žiūrima į savo darbą!  Fantastika!“
Skaitykite toliau

Mokyklinio projekto veiklos

Gegužės 13 – 17 d. antrųjų klasių mokiniai vykdė įvairias mokyklinio projekto „Spalvotas pasaulis“ veiklas.
Mokykloje mokiniai susitiko su ornitologu Gediminu Petkumi. Susitikimo metu  sužinojo daug įdomybių apie artimiausios aplinkos paukščius, stebėjo juos mokyklos teritorijoje, klausė jų čiulbėjimo ir mokėsi skirti konkrečių paukščių balsus iš gausaus paukščių choro. Grįžę į klases mokiniai kūrė plakatus apie paukščius, juos pristatė klasės draugams. 
Antrokai lankėsi Nacionaliniame valstybės saugomų teritorijų lankytojų centre ir sužinojo, kokios Lietuvos teritorijos yra saugomos ir kodėl. Mokiniai sužinojo apie  nacionalinius ir regioninius parkus, saugomas paukščių rūšis, kraštovaizdžio ypatumus.  Klausėsi įdomaus gido pasakojimo, galėjo paliesti eksponatus, klausytis įrašų bei užduoti rūpimus klausimus.
Mokiniai lankėsi Neries regioninio parko  lankytojų centre, kuris įsikūręs Dūkštose. Parko žygių vedlys Saulius Pupininkas pristatė informacinio centro ekspoziciją, supažindino su Lietuvos miškų radiniais, papasakojo apie Karmazinų pažintinį taką ir,  sužadinęs vaikų smalsumą,  leidosi su jais  į 3 km žygį. Mokiniai pamatė skirtingą kraštovaizdį, mokėsi orientuotis miškingoje vietovėje, aplankė pilkapius, susipažino su miškingu slėniu, grožėjosi tekančia Nerimi, klausėsi paukščių čiulbėjimo, stebėjo jų peryklas, apžiūrėjo šikšnosparnio inkilą, pamatė  vandens paukščius, įdėmiai apžiūrinėjo  pastebėtus  įvairius vabzdžius.
Projektinę savaitę antrokai baigė veiklų pristatymu savo tėveliams. Tėvai ne tik žiūrėjo, bet ir patys aktyviai dalyvavo siūlomose veiklose. 
Ši projektinė savaitė labai patiko mokiniams! Vaikai suprato, kiek daug galime išmokti kitoje edukacinėje erdvėje – gamtoje!