Paroda „Kai atbunda gamta“

Pirmųjų klasių mokytojos mokyklos fojė parengė parodą tema „Kai atbunda gamta“ ir kviečia iš arčiau susipažinti su vabzdžių pasauliu. Pirmokai, įgyvendindami mokyklinio projekto „Aš saugus, nes žinau“ suplanuotas veiklas, plačiau domėsis nariuotakojais, kurių reikėtų saugotis. 

Projektas „Sveikos gyvensenos bei aktyvumo savaitė“

Gegužės 4 – 8 d. trečiųjų klasių mokiniai dalyvavo „Sveikos gyvensenos bei aktyvumo savaitė“ projekte, kurį organizuoti padėjo VU filosofijos fakulteto studentės. Projekto tikslas –  paįvairinti mokinių kasdienybę, ugdyti   sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti aktyvumą.  
Projekto rezultatai: labiausiai trečiokams patiko ėjimas vietoje bei vaisių valgymas, bet ne visus mokinius sužavėjo rytinė mankšta. Skaitykite toliau

Mokyklų aprūpinimas gamtos mokslų priemonėmis

Nuo 2018 metų Vilniaus „Vyturio“ pradinė mokykla dalyvauja projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.
Mokyklos edukacinė aplinka pasipildė priemonėmis, skirtomis gamtamoksliam ugdymui. Priemonių komplektas, jau įgavęs „Gamtamokslinės spintos“ pavadinimą, sudarytas iš įvairiausių priemonių: nuo įprastų laboratorinių indų, gamtos pažinimo mokymo priemonių iki šviesinio ir rankinio skaitmeninio mikroskopų bei rinkinių mechanikos bandymams atlikti.
Įrengtas kabinetas, kuris yra prieinamas visoms pradinių klasių mokytojoms. Šioje patalpoje mokytojos randa ne tik priemones, bet ir gali pasirengti tiriamiesiems darbams, kaupti tiriamąją medžiagą, dalytis patirtimi ir pan.
Parengti 1–4 klasių pasaulio pažinimo pamokų veiklų aprašai

 

Projektas „Užsiaugink drugelį pats“

Daugelis iš mūsų namuose turime augintinių: katę, šunį ar žuvytes. Bet ar galėtumėte pagalvoti, kad augintiniu gali tapti drugeliai?
 3 d ir 4 a klasės mokiniai mokslo metus pradėjo dalyvaudami projekte „Užaugink drugelį pats“, kurio metu vaikai stebėjo neįtikėtiną „Caligo memnon“ drugelių kerintį ir nepamirštamą gyvenimo ciklą. Klasėse mokinius pasitiko vikšrai, kurie beveik dvi savaites maitinosi kanų lapais. Tris savaites vikšrai, susivynioję į kokonus, buvo lėliukių fazėje. Dabar mokiniai džiaugiasi neapsakomo grožio drugeliais.

Edukacinis užsiėmimas A. Mickevičiaus bibliotekoje

Gegužės 7 d., pirmadienį, 1 c klasės mokiniai su mokytoja Rūta Norviliene lankėsi A.Mickevičiaus bibliotekoje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime – PRISIJAUKINKIME PASAKĄ. Mokiniai prisijaukino pasaką „Debesėlis ieško vardo“, ją iliustravo bei stebėjo savo gražius piešinius Kamishibai teatre – išvertus iš japonų kalbos tai reiškia „popieriaus teatre“.

Projektas „Būk aktyvus“

Šiais mokslo metais 1 c klasės mokiniai dalyvauja Vilniaus Visuomenės sveikatos biuro projekte „Būk aktyvus". Mokiniai pamokas pradeda smagia mankšta, o ilgosios  pertraukos metu dalyvauja judrioje veikloje. Pirmokai stengiasi ir sveikai maitintis. Spalio 10 dienos rytą mokiniai šventė Pasaulinę košės dienąVisi klasės draugai  pusryčiavo mokykloje – pasigardžiuodami valgė košę ir atliko užduotėles knygelėse, kurias padovanojo  UAB „Malsena plius“.

Startuoja naujas projektas

Informuojame, kad mūsų mokykla partnerio teisėmis dalyvauja Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro įgyvendinamame Lietuvos Respublikos valstybės planavimo projekte „Mokinių akademinių gebėjimų atpažinimo ir jų ugdymo kokybės plėtra" (projekto kodas 09.2.2-ESFA-V-707-01-0001).
Projektas apima daugumą Lietuvos regionų, jame dalyvauja 30  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu atrinktų Lietuvos mokyklų partnerių.
Mūsų mokykloje š.m. balandžio mėnesį pradedamas tyrimas siekiant išbandyti, adaptuoti ir standartizuoti Lietuvai Vokietijos Hogrefe instituto CFT20-R metodiką vaikų akademinių gebėjimų atpažinimui.
Dalyvaudami šiame tyrime, padėsime kurti aukštesniųjų akademinių gebėjimų turinčių vaikų atpažinimo sistemą Lietuvoje bei prisidėsime prie šių vaikų ugdymo gerinimo.
Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro projekto vadovę Ingą Nekrošienę, tel.: (8 5) 230 5372, inga.nekrosiene@sppc.lt.

 

Skirtukai knygoms

Vilniaus  „Vyturio“ pradinės mokyklos mokiniai (50 mokinių), vadovaujami bibliotekininkės Sigitos Vrublevičienės, dalyvauja Tarptautiniame mokyklų bibliotekų skirtukų projekte 2016, kuriame užsiregistravę 760 mokyklų iš įvairių pasaulio šalių. Projekto koordinatorė Breege O‘Brien paskyrė mums mokyklą – partnerę Indijoje – G.D. Goenka World School.
Įgyvendindami šį projektą  mokiniai bendraus vieni su kitais, daugiau sužinos apie kitą šalį – Indiją.
Mūsų mokyklos mokiniai sukūrė daug gražių skirtukų (žr. nuotrauką), kuriuos jau išsiuntėme Indijos mokyklai.
Labai laukiame kūrybinių darbų – skirtukų iš mokyklos – partnerės Indijoje – G.D. Goenka World School.