Trumpalaikiai mokymai Airijoje

Vasario 9 d. – 13 d. įgyvendinant programos Erasmus+ strateginių partnerysčių projektą „Žemė – atspaudų planeta, palik švarų pėdsaką joje!“, projekto koordinatorė Rasa Januškevičienė ir anglų kalbos mokytoja Loreta Jucaitytė dalyvavo trumpalaikiuose mokymuose „IKT integravimas į ugdymo(si) procesą“ Airijoje, Cork mieste. Kartu su   Scoil Mhuire mokyklos mokiniais projekto partneriai dalyvavo  STEM užsiėmimuose, kuriuose mokiniai turimas teorines žinias išbandė praktiškai, statydami tiltus, sujungdami elektros grandines. Mokyklos mokytojai dalijosi gerąja patirtimi, kaip  ugdymo(-si) procese taikomas patyriminis  STEM mokymasis.
Susitikimo metu buvo aptarti vykdomo projekto veiklos rezultatai bei suplanuotos naujos veiklos.  
Skaitykite toliau

Komandos „Sveikatai palankus“ edukacija

Lapkričio 20 d., trečiadienį, vykdant tarptautinio projekto „Žemė – pėdsakų planeta. Palik švarų pėdsaką joje“ veiklas, 4 a ir 4 e klasėse edukacinį užsiėmimą vedė įmonės „Sveikatai palankus“ maisto technologė ir maitinimo organizavimo specialistė  Aušra Valaikienė. Užsiėmimo metu mokiniai mokėsi skaityti produktų etiketes, aiškinosi, kuris produktus yra „palankesnis“ sveikatai. Degustavo morkas ir gamino sveiką desertą. Skaitykite toliau

Edukacinė pamoka avietyne

Rugsėjo 3 d., antradienį,   3 c  ir 4 d klasės mokiniai, vykdydami Tarptautinio projekto „Žemė – pėdsakų planeta. Palik švarų pėdsaką joje“ veiklas, aplankė avietyną Keipūnų kaime. Avietyno šeimininkas parodė, kaip sodinami ir auginami aviečių krūmai, o vėliau kartu su mokiniais pasodino kelis  aviečių krūmus. Mokiniai sužinojo, kokia aviečių nauda augančiam organizmui, kur ir kaip jos gali būti panaudotos. Mokiniai vaišinosi aviečių ir obuolių sultimis, skanavo aviečių uogienės. Kiekvienas vaikas galėjo aviečių parvežti  šeimai, bet reikėjo pačiam tų uogų prisiskinti.  

 

Žaliojo kampo – daržo – atidarymas

Balandžio 19 d., penktadienį, įgyvendinant tarptautinio projekto „Keep your footprint low and make the Earth grow“ vieną iš uždavinių – užsiauginti mokyklos kieme daržovių – iškilmingai atidarytas žaliasis kampas – daržas.  
Projekte dalyvaujančių klasių (2 c, 3 a, 3 d, 3 e) mokiniai sodino svogūnus ir sėjo prieskoninius augalus, kuriuos patys prižiūrės iki mokslo metų pabaigos.
Projektinių klasių mokiniai mokykloje augina ir pievagrybius. Pirmojo derliaus laukiama gegužės viduryje. Skaitykite toliau

Pamoka apie vaisių ir daržovių naudą

Balandžio 12 d. ir 15 d. įgyvendinant Tarptautinį projektą „Mūsų Žemė – pėdsakų planeta. Palik švarų pėdsaką joje“, 2 c, 3 a, 3 d, 3 e  klasių mokiniams edukacines pamokas apie vaisius ir daržoves pravedė gydytoja dietologė Žana Antonova ir 2 c klasės mokinės mama Aurelija Drumstienė. Mokiniai turėjo galimybę diskutuoti apie vaisių ir daržovių naudą žmogaus organizmui, išsiaiškino, kaip vaisių ir daržovių spalva priklauso nuo to, kokių vitaminų ir mineralų jie turi, sužinojo, kiek porcijų daržovių ir vaisių reikia vaikams suvalgyti per dieną.
 
 

Video konferencija su Turkija

Balandžio 16 d., ketvirtadienį, įgyvendinant programos Erasmus+ partnerysčių projekto „Mūsų Žemė – pėdsakų planeta. Palik švarų pėdsaką joje“ veiklas, buvo suorganizuota video konferencija. Panaudodami „Skype“ programą,  3 a klasės mokiniai  bendravo su projekto partnerine šalimi – Turkija. Konferencijos metu trečiokai, bendraudami anglų kalba, susipažino vieni su kitais, kalbėjosi projekto tema.

Skaitykite toliau

Tarptautinio projekto veiklos

Per du šių metų mėnesius (sausio, vasario)
2c, 3a, 3d, 3e klasės mokiniai, įgyvendindami programos Erasmus+ partnerysčių projektą „Keep your footprint low and make the Earth grow“ („Mūsų Žemė – pėdsakų planeta. Palik švarų pėdsaką joje“.), vykdė tyrimą „Kokių daržovių ir vaisių (atvežtų iš kitų šalių ir užaugintų Lietuvoje) galima nusipirkti apsilankius prekybos centre“
Mokiniai lankėsi prekybos centruose, rinko informaciją  ir apibendrino tyrimo duomenis. Grupėse mokiniai atliko tyrimo duomenų apibendrinimo užduotis: parengė diagramas – iš kurių šalių į Lietuvą atgabenami vaisiai ir daržovės, sukūrė vaisių ir daržovių „žemėlapius“, taip atrasdami, kokie vaisiai ir daržovės  užauginti Lietuvoje, o  kokie – atvežtiniai. Mokiniai, remiantis tyrimo duomenimis, padarė tokias išvadas –  
atvežamų į Lietuvą vaisių ir daržovių prekybos centruose rasta daugiau; Lietuvoje galima auginti daugiau vaisių ir daržovių, o atsivežti tik tuos, kuriems augti Lietuvoje nėra tinkamų sąlygų, mat daug daržovių ir vaisių, kuriuos tyrimo metu mokiniai rado užaugintus Lietuvoje, yra atvežama ir iš kitų šalių.

Skaitykite toliau

Erasmus+ projektinių šalių susitikimas Velse

Šių metų sausio 20-25 dienomis, įgyvendinant programos Erasmus+ mokyklų mainų partnerysčių projektą „Keep your footprints low and make the Earth grow“, mokytojos Loreta Jucaitytė ir Rasa Januškevičienė lankėsi Velse, Ynysowen Community pradinėje mokykloje.  Vizito tikslas – dalintis gerąja praktika, tobulinti mokymo metodus ir jais dalintis.  Velso pedagogai pademonstravo, kaip informacinės technologijos diegiamos į ugdymo(si) procesą jų mokykloje. Projekto partneriai savarankiškai išbandė, kaip veikia Google Classroom įrankis, stebėjo mokinių veiklas pamokose, kuriose panaudojamos įvairios skaitmeninės programėlės, pvz.: Green Screen, iMovie. Susitikimo metu buvo aptarti projekto „Keep your footprints low and make the Earth grow“ jau  įgyvendinti darbai bei suplanuotos tolimesnės veiklos.

Video konferencija su Austrija

Balandžio 5 d., trečiadienį, įgyvendinant programos Erasmus+ partnerysčių projektą „Look out of your window", buvo suorganizuota vaizdo konferencija su projekto partnerine šalimi – Austrija.  Panaudodami „Skype" programą,  4 d klasės mokiniai  bendravo su bendraamžiais iš Austrijos mokyklos. Konferencijos metu mokiniai susipažino, klausinėjo vieni kitų apie mokyklą ir šalį, bendravo anglų kalba.
Akimirkos iš vaizdo konferencijos