Mokytojų iš Ispanijos vizitas

Atsiliepdami į Mykolo Biržiškos gimnazijos prašymą, spalio 6 dieną, penktadienį,  priėmėme svečius iš Madrido José Luis López Aranguren mokyklos. Tai Mykolo Biržiškos gimnazijos tarptautinio ERASMUS+ projekto TALISMAV (Teaching and Learning Innovative Skills in Madrid and Vilnius) partneriai – trys mokytojai, kurie stebėjo integruotą pasaulio pažinimo ir informacinių technologijų pamoką ketvirtokams, muzikos pamoką antrokams, lankėsi jaunųjų žurnalistų klube.

Apie vizitą galite paskaityti MBGatvė (M. Biržiškos gimnazistų laikraštyje)

Svečio iš Japonijos vizitas

Gegužės 3 d., trečiadienį, mokykloje svečiavosi mokytojas Arata Shirabyoshi iš JaponijosVU Matematikos ir informatikos metodinės katedros profesorė Valentina Dagienė ir Vilniaus Ugdymo plėtotės centro  metodininkė Alvida Lozdienė. Svečias iš Japonijos dirba pradinių klasių mokytoju Fudžisavo miesto pradinėje mokykloje ir yra asociacijos „Sapphire Youth Global Exchange Centre" direktorius. Mokytojas domėjosi anglų kalbos mokymo metodika mokykloje bei informacinių technologijų diegimo į pradinį ugdymą galimybėmis Lietuvoje. Mokytojos Rasa Januškevičienė, Rūta Norvilienė ir Loreta Jucaitytė vedė atviras pamokas ir pasidalino gerąja darbo patirtimi. 
Integruotoje pasaulio pažinimo ir IT pamokoje 4 c klasės mokiniai, panaudodami google drawings įrankį, pristatė kelionės planą po pasirinktą pasaulio šalį, panaudodami arduino CodeBug, tyrinėjo medžiagų laidumą elektrai. Svečias ne tik stebėjo mokinių veiklas pamokose, bet ir pats mokė mokinius dainuoti  anglišką dainelę.
Apskrito stalo diskusijoje svečias  pristatė Japonijos švietimo ypatumus, papasakojo apie japonų kalbos rašto sistemą ir pademonstravo ją, užrašydamas mokytojų vardus hanzi ir katakana rašmenimis.

Apdovanoti piešinių konkurso nugalėtojai

Gegužės 5 d.  mokykloje lankėsi Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, kuri apdovanojo Žuvininkystės tarnybos inicijuoto piešinių konkurso „Mano svajonių žuvis" nugalėtoją  Saulę Juciūtę, 2 a klasės mokinę, ir Paulių Zelevą, 3 a klasės mokinį,  laimėjusį papildomą prizą už linksmiausią žuvį. Susitikime su viceministre dalyvavo dailės būrelio mokiniai. Plačiau…